Kategorie
plakaty plakaty z kawą prezenty

Praca ludzkich rąk wciąż w cenie – również na plakacie

Papierowe zwierzęta mogą mieć podwójne znaczenie. Skoro rozmawiamy o plakatach, to zawarte na nich czasem zwierzęta siłą rzeczy umieszczone są na papierze, ale co jeśli te zwierzęta również będą papierowe? Origami to starożytna chińska sztuka składania papieru. Tak, to nie pomyłka – origami pochodzi z Chin, jednak w Japonii została znacząco rozwinięta – dlatego właśnie z tym krajem kojarzy się nam dziś częściej. W rękach specjalisty od origami zwykła kartka może zmienić się we wspaniałe zwierzę, a w rękach sprawnego rysownika, takie papierowe, małe dzieło sztuki może zamienić się we wspaniały plakat. Znajdziemy je również w ofercie naszego sklepu. Dumny jeleń, długonogi flaming, całkiem zwinny słoń, jeszcze bardziej zwinny zając, a do tego żuraw lub inny ptak – mogą zamieszkać na naszej ścianie w formie plakatu. Jeśli powiedzieliśmy A, to może warto też powiedzieć B – i zainteresować się feng shui? Jeśli to za wiele, to wróćmy krok wcześniej i wybierzmy „podwójnie papierowego” zwierzaka.

Produkt pracy ludzkich rąk

Tak jak origami wykonywane jest przez człowieka, to możemy też wybrać plakat z serii odręcznie wykonanych grafik. Nawet jeśli będziemy mieli do czynienia jedynie z wydrukiem oryginalnej pracy, to zapewniamy, że będzie tam można odczuć rękę artysty. Klasyczna jest seria „kuchennych” grafik. Znajdziemy tam popularne w kuchni warzywa – jak papryczki chilli albo czosnek. Mimo że mogą one służyć za przyprawę, to możemy dodatkowo zażyczyć sobie plakatu typowo z przyprawami – np. „salt & pepper” z pieprzniczką i solniczką. Świetnie będzie się on prezentował w kuchni – niestety nie pomoże nam, gdy rzeczywiście skończy się nam pieprz lub sól. Lubimy zioła? Świetnie, są aromatyczne i wzbogacają smak potraw. Możemy mieć też nasz wirtualno-realny zielnik w postaci plakatu z najpopularniejszymi ziołami – nie zapominajmy jednak wyposażyć się również w mniej papierowe ich wersje. Wolimy coś bardziej smakowitego niż zioła i czosnek? Wtedy warto postawić na owoce. Gdy potrzebny jest pomysł na prezent dla kogoś słodkiego – czekają na nas plakaty z ananasem, gruszką, albo pomarańczą z chilli. Wciąż za mało słodko? To może muffinka? Albo po prostu misa pełna owoców? Cokolwiek wybierzemy – taki prezent dla Niej z pewnością pozytywnie zaskoczy osobę obdarowaną.


Prostota jest w cenie

Przeładowanie detalami niekoniecznie jest tym, czego moglibyśmy oczekiwać od dobrego plakatu. Czasem lepiej postawić na proste rzeczy – spójrzmy przykładowo na kategorię „plakaty minimalistyczne„. Takie klasyki jak „serce geometryczne”, „marmurowa geometria” albo „diament” pozostawiają ogromne pole do interpretacji znaczenia tego, co narysowano na plakacie. I dobrze – takie małe ćwiczenie intelektualne nie powinno zaszkodzić – a może zainteresować nas (i obdarowaną osobę) do bliższego przyjrzenia się tej dziedzinie sztuki, jaką są plakaty. Gdy jednak bardziej niż klasyczna geometria interesuje nas kontakt z naturą, to nie sposób nie zainteresować się plakatami z serii Good Vibes. Znajdziemy tam aż 4 plakaty, idealnie dopasowane do siebie kolorystycznie i zawierające motywy botaniczne na intrygującym czarnym tle. Jeśli cztery to za dużo, to możemy spojrzeć na pojedyncze plakaty, takie jak „every moment matters” lub „find your balance”. Gdy taki styl nam się spodoba, zawsze będziemy mogli powiększyć kolekcję dzięki klimatycznemu plakatowi przedstawiającemu las albo góry. Bardzo popularnym wyborem jest też dość tajemniczy rysunek zatytułowany „mystery” i drugi, pod tytułem „wildness”. Świetnie skomponują się też razem plakaty z serii „Odpuść” i „walcz”. Może sam „odpuść” niezbyt wpisuje się w wizję plakatów motywacyjnych, ale przecież życie to nie tylko ciągły wyścig szczurów i walka o wszystko. Czasem trzeba zatrzymać się, rozejrzeć i zastanowić, czy jesteśmy pewni, że wybraliśmy właściwą drogę. Jeśli nie, to może właśnie powinniśmy odpuścić ten jeden kierunek, wybrać ten właściwy i dopiero na nim skupić nasze siły. Przecież jakie znaczenie ma wysiłek, który wkładamy w jazdę na rowerze, jeśli okaże się, że ten rower jedzie w niewłaściwą stronę? A propos rowerów – w ich temacie również znajdziemy odpowiednie grafiki w grupie plakatów minimalistycznych. Gdy natomiast uznamy, że jazda rowerem jest zbyt ciężka (szczególnie, gdybyśmy mieli wybrać jeden z przedstawionych na plakacie starodawnych bicykli), to może wybierzmy grafikę „odlot”, przedstawiającą samotny balon unoszący się w powietrzu, z dala od zmartwień dnia codziennego?

Czas na wybór

Wiemy, że „im większy wybór, tym większy kłopot”, jednak czas już wybrać plakat, który wręczymy komuś jako prezent na urodziny, albo powiesimy u siebie na ścianie. Ważna uwaga – wiele osób uzależnia się od kupowania kolejnych grafik. To trochę tak, jak z ludźmi robiącymi sobie tatuaże, którzy zaraz po zrobieniu pierwszego zaczynają się zastanawiać, kiedy będą mogli sobie pozwolić na kolejny i gdzie go umieszczą. Plakaty mają jednak tę przewagę, że bez problemu możemy zmieniać miejsca, w których umieszczamy plakat.

Odwiedź sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza i stylu mieszkania oraz domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *