Kategorie
plakaty prezenty

Plakat na ścianie? Sprawdź dlaczego jest do dobry pomysł

Zdobienie plakatami wnętrz mieszkania kojarzy nam się z czasami licealnymi, kiedy to na ścianach były one poprzyklejane klejącą taśmą, a na nich widniały nasze ulubione zespoły i filmy. W mieszkaniu dorosłego człowieka przyklejenie plakatu taśmą do ściany nie jest dobrze widziane. Może być odebrane jako niechlujne i mało estetyczne. Współczesne plakaty, które są tak popularne w aranżacji wnętrza, mają niewiele wspólnego z tamtymi z lat minionych. Zarówno pod względem grafik, treści, jak i samego sposobu ich ekspozycji. Zastanawiasz się plakat w Twoim domu to dobry pomysł? Przeczytaj ten krótki artykuł.

 

Efektowny i uniwersalny

Plakaty z grafiką, czy tekstem to prosty i efektowny sposób na zupełną odmianą nastroju danym pomieszczeniu. Przedstawione na nich obrazy są pomysłowe i niebanalne, co sprawia, że doskonale wpasowują się nie tylko w środowisko domowe, ale również biurowe. Ich designerski styl gwarantuje, że we wnętrzu, w którym zostaną umieszczone, zaraz zapanuje przyjazna i sympatyczna atmosfera. Dobór czcionek, kolorów, a także samych obrazów i treści prezentowanych na plakatach ma nas pozytywnie stymulować. I tak rzeczywiście jest. Samo patrzenie plakaty z grafiką, nawet gdy jeszcze znajdują się w sklepie, sprawia, że czujemy się lepiej. Możemy sobie jedynie wyobrazić, jak oddziaływać będę na nas te grafiki na ścianę, kiedy zostaną już umieszczone w naszych domach.

 

To prosta i niewymagająca ozdoba jest równie niezwykle uniwersalna. Zdaje się, że to właśnie m.in. z tego względu staje się ona coraz popularniejsza. Również z punktu widzenia projektantów wnętrz. Plakaty z grafiką możemy umieścić w praktycznie każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się w sypialni, kuchni, salonie, czy przedpokoju. A nawet, z odpowiednim dopasowaniem grafiki, do pokoju dziecięcego, czy gabinetu. Wprowadzenie ich do pomieszczenia sprawia, że zyskuje ono nowe życie. Grafika przyciąga wzrok, a jej lekka kolorystyka i kreska zaczarowuje patrzących, którzy sami stają się odrobinę bardziej swobodni i pozbawieni trosk.

 

Tanie i ładne

Grafika na ścianę jest znacznie tańszą ozdobę niż obraz. Siłą rzeczy musi być. Te, które pochodzą z polskich szkół plakatu, mogą charakteryzować się nieco wyższą ceną. Jednak wcale nie będzie ona większa od nawet tej dla niewielkich obrazów. Plakaty bez wątpienia zajmuje szczególne miejsce w naszych domach. Często pojawiają się w nich zamiennie dla obrazów. A czasem tuż obok nich. I nic nie stoi temu na przeszkodzie. Podczas gdy typowe obrazy w nowoczesnym wnętrzu wyglądają nieco pretensjonalnie i ciężko, to zamieszczenie obok nich plakatu sprawia, że całość prezentuje się znacznie bardziej atrakcyjnie i świeżo.

 

Plakaty mają niezwykłą moc odmieniania otoczenia, w którym się znajdą. Jak widać zarówno jeśli chodzi nam tutaj o pozostałe dekoracje, czy elementy wykończeniowe, jak i samych ludzi.

 

Inspirujące plakaty

Plakaty z grafiką mogą nas nie tylko inspirować. Choć trudno nie wymienić tej ich funkcji już na pierwszym miejscu. Powieszenie grafiki w miejscu pracy lub nawet z nią niezwiązanym, natychmiastowo dodaje nam energii, również tej kreatywnej. Stajemy się bardziej otwarci na nowe i czujemy, że możemy więcej. W jaki sposób się to dzieje? Zdaje się, że jest to „wina” zarówno doboru kolorystyki plakatów, jak i samych obrazów i treści, które się na nich znajdują. Duże kontrasty, pastele, delikatnie zmiękczone pędzlem artysty, który przygotowywał plakat. Plakaty z grafiką mogą nam służyć również jako motywacja do działania. Poprawią nam humor i sprawią, że przypomnimy sobie o drogich nam bliskich osobach, a także swoich celach i planach. Obrazami zamieszczonymi na plakatach będziemy mogli cieszyć się przez długi czas za sprawą wysokiej jakości materiałów użytych do ich stworzenia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *