Plakat na ścianie? Sprawdź dlaczego jest do dobry pomysł

Zdobienie plakatami wnętrz mieszkania kojarzy nam się z czasami licealnymi, kiedy to na ścianach były one poprzyklejane klejącą taśmą, a na nich widniały nasze ulubione zespoły i filmy. W mieszkaniu dorosłego człowieka przyklejenie plakatu taśmą do ściany nie jest dobrze widziane. Może być odebrane jako niechlujne i mało estetyczne. Współczesne plakaty, które są tak popularne w aranżacji wnętrza, mają niewiele wspólnego z tamtymi z lat minionych. Zarówno pod względem grafik, treści, jak i samego sposobu ich ekspozycji. Zastanawiasz się plakat w Twoim domu to dobry pomysł? Przeczytaj ten krótki artykuł.

 

Efektowny i uniwersalny

Plakaty z grafiką, czy tekstem to prosty i efektowny sposób na zupełną odmianą nastroju danym pomieszczeniu. Przedstawione na nich obrazy są pomysłowe i niebanalne, co sprawia, że doskonale wpasowują się nie tylko w środowisko domowe, ale również biurowe. Ich designerski styl gwarantuje, że we wnętrzu, w którym zostaną umieszczone, zaraz zapanuje przyjazna i sympatyczna atmosfera. Dobór czcionek, kolorów, a także samych obrazów i treści prezentowanych na plakatach ma nas pozytywnie stymulować. I tak rzeczywiście jest. Samo patrzenie plakaty z grafiką, nawet gdy jeszcze znajdują się w sklepie, sprawia, że czujemy się lepiej. Możemy sobie jedynie wyobrazić, jak oddziaływać będę na nas te grafiki na ścianę, kiedy zostaną już umieszczone w naszych domach.

 

To prosta i niewymagająca ozdoba jest równie niezwykle uniwersalna. Zdaje się, że to właśnie m.in. z tego względu staje się ona coraz popularniejsza. Również z punktu widzenia projektantów wnętrz. Plakaty z grafiką możemy umieścić w praktycznie każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się w sypialni, kuchni, salonie, czy przedpokoju. A nawet, z odpowiednim dopasowaniem grafiki, do pokoju dziecięcego, czy gabinetu. Wprowadzenie ich do pomieszczenia sprawia, że zyskuje ono nowe życie. Grafika przyciąga wzrok, a jej lekka kolorystyka i kreska zaczarowuje patrzących, którzy sami stają się odrobinę bardziej swobodni i pozbawieni trosk.

 

Tanie i ładne

Grafika na ścianę jest znacznie tańszą ozdobę niż obraz. Siłą rzeczy musi być. Te, które pochodzą z polskich szkół plakatu, mogą charakteryzować się nieco wyższą ceną. Jednak wcale nie będzie ona większa od nawet tej dla niewielkich obrazów. Plakaty bez wątpienia zajmuje szczególne miejsce w naszych domach. Często pojawiają się w nich zamiennie dla obrazów. A czasem tuż obok nich. I nic nie stoi temu na przeszkodzie. Podczas gdy typowe obrazy w nowoczesnym wnętrzu wyglądają nieco pretensjonalnie i ciężko, to zamieszczenie obok nich plakatu sprawia, że całość prezentuje się znacznie bardziej atrakcyjnie i świeżo.

 

Plakaty mają niezwykłą moc odmieniania otoczenia, w którym się znajdą. Jak widać zarówno jeśli chodzi nam tutaj o pozostałe dekoracje, czy elementy wykończeniowe, jak i samych ludzi.

 

Inspirujące plakaty

Plakaty z grafiką mogą nas nie tylko inspirować. Choć trudno nie wymienić tej ich funkcji już na pierwszym miejscu. Powieszenie grafiki w miejscu pracy lub nawet z nią niezwiązanym, natychmiastowo dodaje nam energii, również tej kreatywnej. Stajemy się bardziej otwarci na nowe i czujemy, że możemy więcej. W jaki sposób się to dzieje? Zdaje się, że jest to „wina” zarówno doboru kolorystyki plakatów, jak i samych obrazów i treści, które się na nich znajdują. Duże kontrasty, pastele, delikatnie zmiękczone pędzlem artysty, który przygotowywał plakat. Plakaty z grafiką mogą nam służyć również jako motywacja do działania. Poprawią nam humor i sprawią, że przypomnimy sobie o drogich nam bliskich osobach, a także swoich celach i planach. Obrazami zamieszczonymi na plakatach będziemy mogli cieszyć się przez długi czas za sprawą wysokiej jakości materiałów użytych do ich stworzenia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *