Kategorie
plakaty plakaty z kawą prezenty

Niezbędne wyposażenie domowego biura

Praca w domu, freelance, praca zdalna, to rodzaj pracy, który cieszy się coraz większą popularnością. Możliwość dopasowania czasu pracy do swojego harmonogramu dnia, nienormowany czas pracy, mobilność, brak konieczności stania w korkach i strat czasu na dojazdy do biura to argumenty, którymi najczęściej kierują się osoby wybierające pracę w domowym zaciszu. Żeby praca w domu była efektywna, dobrze, aby miejsce do pracy pozwalało się skupić, motywowało do pracy i nie rozpraszało. Nie jest to trudne, ważne, aby pamiętać o kilku sprawach.

Wyposażenie wnętrz — co powinno znaleźć się w domowym biurze?

W zależności od tego, czy mamy do dyspozycji cały pokój, który przeznaczamy na biuro/gabinet, czy jest to tylko kawałek przestrzeni w salonie, czy sypialni, który musimy zaaranżować tak, aby, jak najlepiej spełniał nasze wymagania.

Niezbędne wyposażenie domowego biura

Zakładając, że do dyspozycji mamy cały pokój, to przede wszystkim najważniejszym elementem niezbędnym do pracy jest biurko oraz wygodne krzesło. Jeżeli nasza praca wymaga dużej powierzchni płaskiej, wtedy trzeba zapewnić sobie odpowiedniej wielkości blat roboczy. Kolejnym krokiem jest niezbędny sprzęt biurowy, czyli komputer/monitor/laptop, drukarka, ewentualnie skaner czy ksero, w zależności od specyfiki wykonywanej pracy. W pomieszczeniu biurowym powinien znaleźć się również chociaż jeden regał otwarty na książki czy segregatory z dokumentami, tak aby mieć je łatwo dostępne pod ręką. Ponadto komoda z szufladami lub szafką zamykaną na klucz, aby schować poufne dane jeżeli takie posiadamy. Kolejna bardzo istotna kwestia to dobre oświetlenie. Lampa sufitowa plus lampka biurkowa to niezbędne elementy wyposażenia biura, które zapewnią odpowiedni komfort pracy. Co dalej? Kolejnym etapem jest zadbanie o dekoracje do pokoju, który będzie służył za biuro.

Dekoracje — motywacje

Mogłoby wydawać się, że biuro nie wymaga dekorowania, w końcu to miejsce do pracy. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrany wystrój, może bardzo korzystnie wpłynąć na naszą wydajność, efektywność i skupienie. Tak jak pstrokate ściany, miliony kolorowych rodzinnych zdjęć niekoniecznie będą ułatwiać pracę, tak dobrze dobrane obrazy, plakaty motywacyjne, czy małe dodatki mogą sprawić, że nawet w momentach rozkojarzenia szybciej wrócimy na dobre tory.

Biurowa motywacja — jak pomóc sobie w pracy

Domowe biuro ma to do siebie, że bardzo łatwo w nim o dekoncentrację. A to spojrzenie na rodzinną fotografię przeniesie nas w świat wspominane z zeszłorocznych wakacji, a to sąsiad za oknem włączy kosiarkę, a to listonosz zadzwoni do drzwi. Małe bodźce, które rozbijają nieraz cały ciężko wypracowany tok myślowy, są bardzo irytujące, dlatego trzeba mnóstwo samozaparcia, żeby się nie dać i pozostać w trybie praca przez cały założony czas. Aby wspomóc siebie w tym trudnym zadaniu, dobrze jest zapewnić sobie sowitą dawkę motywacji. Nie tylko wewnętrznej, która powtarza ci w głowie, że musisz pracować, ale również tez zewnętrznej, w postaci na przykład odpowiednich dekoracji, które nie będą rozpraszać a wręcz przeciwnie, pobudzać umysł do działania i skupienia.

Plakaty z cytatami — mała rzecz, duża sprawa

Ktoś mógłby pomyśleć, w jaki sposób zwykł mały plakat na ścianie, miałby zmotywować mnie do pracy. Jasne, jeżeli ktoś wewnętrznie zamknie się na wszelkie bodźce, to wszelkie metody zawiodą, jednak jeżeli nasz umysł jest otwarty i potrzebuje jedynie małego kopniaka, popchnięcia do działania, wtedy plakat może okazać się tym motywatorem, który będzie cały czas obok. Plakat z inspirującym cytatem cenionego biznesmena, filozofa czy innego mądrego człowieka będzie stale przypominał, do czego tak naprawdę dążymy, po co ta cała praca, po co wysiłek. W chwilach zwątpienia, zmęczenia, wypalenia chwila refleksji pomoże wrócić do działania ze zdwojoną siłą. Warto w ciągu dnia poświęcić chwilę na refleksję, dać się zainspirować, przeczytać coś, co daje do myślenia i sprawia, że zaczynamy rozumieć pewne sprawy, albo znika zwątpienie i zniechęcenie.

Kiedy w planie jest działanie

Plakat z cytatem, plakat z motywującą myślą, plakat z wizerunkiem cenionej osoby to mały niepozorny element wystroju, który ma ogromną siłę. Jeżeli zależy Ci, aby Twoje biuro było miejscem, gdzie będzie panowała atmosfera skupienia, pozytywnej motywacji i chęci do działania, to oprócz tradycyjnych mebli, sprzętu i dekoracji, zainwestuj w plakat. Jeden, dwa czy kilka plakatów z cytatami, które oddają Twój światopogląd, które rozumiesz i się z nimi utożsamiasz. Wieszając je w swoim biurze nie dość, że zyskasz modny i elegancki element wystroju ścian, to jeszcze każdego dnia w chwilach słabości i spadku motywacji, wystarczy, że popatrzysz, przeczytasz i przypominasz sobie swój cel. Nie zorientujesz się, nawet kiedy z powrotem będziesz w pełni sił i zapału do działania.

 

Odwiedź sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza i stylu mieszkania oraz domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *