Kategorie
plakaty plakaty z kawą prezenty

Kuchnia, która będzie sercem i duchem domu

Kuchnia to takie pomieszczenie, w którym toczy się życie każdej rodziny i śmiało, można stwierdzić, że jest to serce każdego domu. Przygotowywanie posiłków, to część całego rytuału rodzinnego, na który składa się wspólne ich spożywanie, rozmowy, czas dla najbliższych, którego nie da się przecenić. Przyszło nam żyć w czasach, kiedy każdy gdzieś goni, ciągle się spieszymy, ciągle mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia, a w ich natłoku zapominamy, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Nie znajdujemy chwili na spokojną rozmowę z najbliższymi, brakuje nam dnia, aby pobawić się z dziećmi, poczytać książkę, a nawet zjeść posiłek. To wszystko wpływa na pogorszenie relacji międzyludzkich, a także uszczerbki na zdrowiu. Brak komunikacji, brak zrozumienia, brak zainteresowania, problemy z układem trawiennym, wrzodu, to tylko niektóre z pochodnych ciągłej pogoni za nie wiadomo czym.

Kuchnia, która będzie sercem i duchem domu

Nie każdy jest stworzony do gotowania, jednak każdy musi jeść. Podział obowiązków i funkcji w rodzinie z reguły zakłada, że jedna osoba przejmuje pałeczkę nad przygotowywaniem potraw druga zajmuje się sprawami porzadkowo-naprawczymi, punktem wspólnym są posiłki. To niesamowicie ważne, aby kultywować zwyczaj spożywania rodzinnych posiłków, przynajmniej jednego. Może być to śniadanie, obiad, lub wspólna obiadokolacja, kiedy już wszyscy domownicy wykonali swoje obowiązku, skończyli pracę, szkołę, odrabianie lekcji. Warto wygospodarować przynajmniej godzinę dziennie, aby zjeść posiłek w gronie najbliższych osób, ponieważ działa to rewelacyjnie na stosunki międzyludzkie. Ten czas pozwala dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem, poopowiadać co ciekawego wydarzyło się w pracy lub w szkole. Każdy może powiedzieć o swoim problemie, sukcesie, czy nowym wyzwaniu, jest to doskonały sposób na budowanie więzi z dziećmi, tworzenie poczucia wspólnoty oraz wzajemnego zaufania. Aby rodzinne chwile spędzane były w przyjaznym otoczeniu, warto zadbać o przytulną i apetyczną aranżację kuchni oraz jadalni.

Kuchnia pełna smaków i aromatów

Gotowanie to sztuka łączenia smaków, aromatów, przypraw i składników w jedną spójną całość. Gotując posiłek dla rodziny, zawsze staramy się zaspokoić gusta najbliższych, zadowolić ich kubki smakowe, a także dostarczyć im niezbędnych składników odżywczych i witamin. Gotowanie w przyjaznym otoczeniu, gdzie wszystko jest pod ręką, a wystrój kuchni wprawia w pozytywny nastrój, jest czystą przyjemnością. Jak zatem urządzić serce domu, aby było przyjazne? Wyposażenie wnętrz takich jak kuchnia czy jadalnia, każdy dobiera odpowiednio do swoich potrzeb, oraz możliwości pomieszczenia. Bardzo ważnym elementem aranżacji są dodatki i dekoracje, o których nierzadko zapominamy, a które doskonale potrafią tchnąć życie w najprostszą nawet kuchnię, dodać jej niepowtarzalnego ducha i sprawić, że będzie prawdziwym sercem domu.

Dodatki do kuchni

Jak udekorować kuchnie, aby była przytulna, a zarazem praktyczna? Wystarczy kilka drobnych detali, które pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat. Jeden z nich to dekoracja okna, zasłony, urocze zazdrostki, strojne rolety rzymskie, lub proste rolety kasetowe wpasują się w każde wnętrze i je ocieplą, a dodatkowo zapewnią intymność. Kwiaty, zioła w doniczkach, nie ma nic bardziej pobudzającego i energetyzującego od roślin. Zielone zioła czy kolorowe kwiaty kwitnące na kuchennym parapecie lub fantazyjnie zawieszone w donicach na metalowym relingu sprawią, że kuchnia będzie tętniła życiem. Dekoracje ścienne, takiej jak zdjęcia smakowitych warzyw, czy owoców, czy plakaty z cytatami o domu, o rodzinie i gotowaniu, to niewielkie detale, które świetnie nadają się do dekoracji kuchni. Plakaty są bardzo łatwe do powieszenia, a przy tym bardzo efektowne.

Rodzinna jadalnia

Jadalnia nierozłącznie wiąże się z kuchnią, dlatego jej wystrój dobrze jest dopasować do stylu, w jakim ona została urządzona. Dekoracje do pokoju jadalnego mogą również nawiązywać do wystroju salonu, wszystko zależy od tego, jak urządzone zostało mieszkanie. Jeżeli kuchnia jest otwarta na salon i jadalnie, wówczas te trzy pomieszczenia powinny się w jakiś sposób ze sobą łączyć lub przynajmniej pasować do siebie. Jeżeli każde z nich jest osobnym pomieszczeniem, wówczas w aranżacji możemy pozwolić sobie na większą swobodę. Jeżeli chodzi o dekoracje do jadalni to równie dobrze, jak w kuchni sprawdzą się żywe rośliny oraz ciekawe dekoracje ścienne, takie jak rodzinne zdjęcia, czy inspirujące plakaty, wpisujące się w styl wnętrza. Jadalnia powinna emanować ciepłem i poczuciem wspólnoty, powinna inspirować do spędzania wspólnego czasu, a także dawać swobodę myśli. Nie powinno tam być zbyt wiele rozpraszających akcesoriów, w jadalni zdecydowanie zbędny jest telewizor, który rozprasza i niemożliwa prowadzenie spokojnej konwersacji, a także wpływa niekorzystnie na rejestrowanie uczucia głodu i sytości.

Odwiedź sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza i stylu mieszkania oraz domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *