Kategorie
plakaty prezenty

Jak urządzić mieszkanie w męskim stylu?

Mieszkanie w męskim stylu nie musi być monochromatyczne i puste. Znalezienie ciekawych dodatków nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. O ile kobiece wnętrza są wszystkim dobrze znane, tak męskie aranżacje nie cieszą się tak dużą popularnością. Czy oznacza to, że Panowie nie przywiązują dużej wagi do swojego otoczenia? Oczywiście, ze nie! Wielu mężczyzn podejmuje się trudu stworzenia wystroju z charakterem. Nie proszą o pomoc swojej mamy, czy też dziewczyny, lecz sami wybierają wszystkie elementy. Jak stworzyć coś niebanalnego pod względem wizualnym, a jednocześnie praktycznego? Poniżej przedstawiono przydatne wskazówki.

Czym wyróżnia się męskie wnętrze?

Wiele osób twierdzi, że mieszkanie nie ma płci, więc nie można rozróżnić kobiecego i męskiego wystroju. Nic bardziej mylnego. Duża ilość motywów kwiatowych, pastelowe barwy, romantyczne dekoracje – wszystko to przywołuje na myśl wystrój stworzony przez kobietę. W zdecydowanej większości przypadków Panowie mają zupełnie inne preferencje. Zwykle ich mieszkania cechuje prostota i minimalizm. Często wynika to z zupełnego przypadku (nie każdy w końcu dba o to, aby urządzić wnętrze z polotem), a często jest to zamierzone. Po czym niemal natychmiast poznamy mieszkanie stworzone przez mężczyznę?

Chłodne kolory

Mężczyźni stawiają raczej na zimne i mało nasycone barwy. Mowa tutaj o m.in. czerni, brązach, szarościach, a także bieli. Warto również dodać, że biel nie jest zwykle kolorem dominującym, a jedynie dodatkiem. Raczej nie znajdziemy w takich mieszkaniach elementów w odcieniach pudrowego różu, błękitu, czy też mięty. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy ma inne upodobania.
W typowym męskim mieszkaniu panuje raczej chłodny klimat, co wynika głównie z faktu, że dominują w nim mało intensywne barwy. Niektórzy decydują się na wprowadzenie rzucających się w oczy barw (np. czerwieni, żółci, limonki), jednak najczęściej są one wprowadzone na zasadzie kontrastu (np. czarna skórzana kanapa i żółte poduszki).

Surowe materiały

Panowie chętniej niż Panie decydują się na stworzenie wnętrza w stylu industrialnym lub skłaniającym się ku niemu. Aranżacja o nieco przemysłowym dizajnie to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Beton, cegły, szkło, skóra, stal – wszystko utrzymane w naturalnej kolorystyce. Są to materiały, które najbardziej kojarzą nam się z tego typu wnętrzami.
Czy oznacza to, że w męskich mieszkaniach nie zobaczymy puszystych dywanów, czy też aksamitnych zasłon? W wielu przypadkach jest to możliwe. Tekstylia są mile widziane, jednak mężczyźni raczej rezygnują z puszystego wykończenia na rzecz m.in. sztywnego sztruksu, czy też klasycznego tweedu. Wielu unika, jak ognia elementów wykonanych z tworzyw, które zwykle przypisuje się kobiecie.

Funkcjonalne sprzęty

Mężczyźni zwykle nie lubią przepychu. Oczywiście przez lata użytkowania mieszkania sprzętów przebywa, jednak na samym starcie ograniczają się oni do absolutnego minimum. Najważniejsze, aby wyposażenie wnętrz było funkcjonalne. Dzięki temu wnętrze jest o wiele bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Panowie wolą zakupić raczej jedną porządną ławę, niż trzy malutkie stoliki kawowe. Panie lubią tworzyć wnętrze przytulne złożone z wielu elementów. Mężczyźni preferują raczej duże i praktyczne sprzęty, które zapełniają pustą przestrzeń, jednak nie tworzą zbędnego chaosu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wnętrze wydaje się o wiele bardziej uporządkowane.

Modernistyczne dodatki

Wiele osób uważa, że w męskich wnętrzach nie występują dodatki. Oczywiście bardzo często są one dość surowe, jednak nie należy wystrzegać się ozdób. To właśnie one odpowiadają za to, że mieszkanie nabiera indywidualnego wyrazu. Jakie dekoracje wpasowują się w tą stylistykę?
Są to nowoczesne zegary ścienne, które bardzo często osiągają duże rozmiary. Ciekawą propozycją są modele wykonane z marmuru, które wyglądają niezwykle efektownie. Będąc w temacie dekoracji ściennych warto wspomnieć o plakatach. Znacznie lepiej odnajdują się one we współczesnych męskich wnętrzach, niż klasyczne obrazy. Plakaty na ścianę urozmaicają wystrój, a przede wszystkim wyglądają niezwykle stylowo. Wielkim plusem jest fakt, że znajdziemy wiele typowo męskich motywów, co jest sporym problemem w przypadku obrazów. Nie każdy w końcu chce posiadać na swej ścianie pejzaż, czy też kwiaty. Plakaty w stylu pop-art to prawdziwa gratka dla Panów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również postery przedstawiające miasta w formie map.

Odwiedź sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza i stylu mieszkania oraz domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *