Kategorie
plakaty plakaty z kawą prezenty

Fajne prezenty, czyli jak dobrać upominek do osoby

Fajne prezenty, czyli jak dobrać upominek do osoby

Nie potrzeba szczególnej wyobraźni, żeby wiedzieć, że niektórych prezentów zwyczajnie nie wypada dawać w pewnych sytuacjach i pewnym osobom. O ile kupno odważnej bielizny żonie nikogo nie powinno szokować, o tyle taki sam upominek dla mamy lub promotorki pracy dyplomowej nawet nie wchodzi w rachubę. Podobnych przykładów jest więcej, dlatego zastanawiamy się, jak trafić z prezentem, żeby wprawić kogoś z radość, a nie zakłopotanie.

Dla partnerów, rodziny i przyjaciół

Prezent dla przyjaciółki od przyjaciółki? A może prezent dla dziewczyny od partnera? W takich sytuacjach najłatwiej o znalezienie czegoś odpowiedniego. W końcu lubimy się na tyle, żeby znać nawet ukryte pragnienia, marzenia czy zainteresowania.

Upominek dla bliskiej osoby może być dosłownie wszystkim, ale uwaga – to właśnie dla najbliższych powinniśmy starać się najbardziej. Postaw na kreatywność i unikaj nudy. Skoro to najczęściej obdarowywane przez Ciebie osoby, nie ograniczaj się do starych schematów. Przy czym prezent dla niej albo dla niego wcale nie musi być drogi – optymalnym rozwiązaniem wydają się personalizowane plakaty tworzone i projektowane na indywidualne zamówienie.

Personalizowane plakaty to ciekawe i oryginalne prezenty.

Często również własnoręcznie przygotowany upominek cieszy zdecydowanie bardziej, podobnie jak coś zupełnie zaskakującego. Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie kierować się egoistycznymi pobudkami, kupując coś, co bardziej podoba się Tobie niż obdarowywanej, bliskiej osobie.

W sytuacjach formalnych i w kontaktach międzynarodowych

O ile prezent na urodziny dla bliskiej osoby to kwestia do corocznej rozwagi, zdarzają się okoliczności, w których wypada wręczyć prezent osobie, której nie znamy tak dobrze. Mowa o wszelkich wydarzeniach w rodzaju obrony pracy dyplomowej czy spotkania z ważnym kontrahentem biznesowym.

Dla promotora pracy dyplomowej (licencjatu, magisterki) najlepiej przygotować prezent wspólnie, całą grupą. To ogranicza koszty, a jednocześnie ułatwia zakupienie czegoś naprawdę wyjątkowego. Z ludźmi nauki jest o tyle łatwo, że każdy ma określone zainteresowania badawcze. Dlatego botaników mogą radować np. wysokojakościowe plakaty botaniczne, a etnografów np. książka kucharska z regionalnymi, historycznymi, tradycyjnymi przepisami. Zresztą go zna lepiej wykładowcę niż jego studenci?

Skoro to koniec przygody z uczelnią, można pozwolić sobie na humorystyczny upominek – ale w granicach dobrego smaku i bez niwelowania naturalnego, akademickiego dystansu. Świetnym pomysłem na taki oryginalny prezent są plakaty personalizowane

Z kolei w biznesie działa określony kanon – wiele osób docenia atrybuty prestiżu, np. markowe pióro, drogi alkohol czy elektroniczny gadżet. Wszystko zależy od konkretnej relacji i skali przedsięwzięcia. Im mniejszy interes, tym zazwyczaj skromniejszy prezent. Poza tym trzeba bardzo uważać, żeby nie zrazić do siebie kontrahenta.

Odpowiednio dobrany alkohol to dobry pomysł na dystyngowany prezent.

Ciekawym pomysłem, szczególnie w przypadku zagranicznych biznesmenów przyjeżdżających do Polski, jest jakiś prezent związany z naszym krajem. To zresztą uwaga dotycząca prezentów dla wszystkich gości z zagranicy. W zależności od wieku, relacji i hobby można np. wręczyć grę „Wiedźmin”, album fotograficzny przedstawiający najpiękniejsza miejsca w Polsce lub koszulkę Roberta Lewandowskiego. Nie wspominając o wielu innych produktach, które wyróżniają nasz kraj na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *