Kategorie
plakaty prezenty

Domowe ognisko, czyli kominki w 5 odsłonach.

Domowe ognisko, czyli kominki  w 5 odsłonach.

 

Ogień od wieków jednoczył ludzi. Nie bez powodu używamy określenia „ognisko domowe” dla podkreślenia więzów rodzinnych. Choć dziś raczej nie znajdziemy domu, w którym na środku salonu znajduje się palenisko, to wciąż coś nas przyciąga do posiadania żywego ognia. Kominki przeżywają swój renesans. A ich różnorodność sprawia, że mogą stać się dekoracją w każdym domu. Jeżeli marzysz o kominku, sprawdź, jaki będzie odpowiedni dla Ciebie.

Kominki z otwartym paleniskiem

To najbardziej „pierwotna ” wersja kominka. Żywy ogień daje wyjątkowe ciepło, jego blask koi nerwy, relaksuje, jest też niezwykle zmysłowy i romantyczny. Czy jednak każdy może sobie na niego pozwolić? Jest to dekoracja do domu, która nie pełni funkcji  ogrzewającej pomieszczenie. Bark kontroli nad spalaniem drewna, powoduje, że większość wytwarzanego ciepła ulatuje z dymem przez komin. Dodatkowo nie polecamy tego tupu kominka przy małych dzieciach, gdyż nie ma żadnych zabezpieczeń, chociażby w postaci szyby, które uchroniły by je przed ewentualnym oparzeniem. Nie mniej jednak, jego efektowność jest niezaprzeczalna! Wspaniale komponuje się z wnętrzem kolonialnym, czy klasycznym, a także wystrojem domków wypoczynkowych, letniskowych, czy myśliwskich.

Dla dopełnienia efektu proponujemy serię naszych plakatów z dziką przyrodą i w skandynawskim stylu [https://posterilla.pl/pl/c/Plakaty-Skandynawskie/75]. Widok lasu, czy gór to najlepsza ozdoba na ścianę nad kominkiem.

Kominki z wkładem

Względem tych z otwartym paleniskiem, nie tracą na uroku, a są znacznie bezpieczniejsze i dają możliwość kontroli nad ogniem. Dają znacznie więcej ciepła, dzięki czemu umożliwiają skuteczne ogrzanie całego pomieszczenia. Obudowa żeliwnego wkładu może być różna. Kominek z kafli ceramicznych oprócz tego, ze świetnie akumuluje ciepło, to stanowi dekorację do domu z nutką retro stylu. Klasycznie można obudować kominek cegłą, kafelkami,  kamieniem, dodać drewnianą obudowę lub w całości wkomponować w ścianę. Możliwości jest bardzo wiele.

Dobierz plakat, który najlepiej podkreśli charakter Twojego kominka! Plakaty z geometrycznymi wzorami [https://posterilla.pl/pl/p/Plakat-Marmurowa-geometria/370]dodadzą nowoczesnego stylu, a plakaty rysowane odręcznie [https://posterilla.pl/pl/c/Plakaty-odrecznie-rysowane/94] podkreślą Twoją indywidualność.

Wolnostojące piece kominkowe

To nowoczesna wersja tradycyjnej kozy. Wybierz go, jeżeli chcesz dodać swojemu wnętrzu designerskiego stylu. Na rynku dostępne są różne wzory: bardziej staromodne lub z nowoczesną linią. A co najlepsze wolnostojący piec kominkowy nie wymaga obudowy – kupujesz, instalujesz i cieszysz się jego ciepłem!

Dodatkową ozdobą na ścianę z ultranowoczesnym piecem będzie plakat z minimalistyczną grafiką [https://posterilla.pl/pl/c/Plakaty-minimalistyczne/93] lub plakat z napisem https://posterilla.pl/Plakaty-z-napisami].

Biokominek

Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny kominek, a także tych, dla których ważna jest dbałość o środowisko, proponujemy biokominek. Daje efekt żywego ognia, ciepło, a nie wymaga komina! Można zainstalować go w dowolnym pomieszczeniu, nawet w mieszkaniu w bloku. Pasuje do aranżacji klasycznych i nowoczesnych. Możesz wypełnić za jego pomocą wnękę lub wyeksponować go na głównej ścianie pokoju.  Biokominki mogą posiadać niesamowite kształty i być przestrzenną dekoracją wnętrza.

Nasza seria plakatów z kolekcji botanicznej najlepiej odda charakter biokominka : blisko natury, minimalistyczny i elegancki.

Kominki elektryczne

Największą ich zaletą jest to, że są zupełnie bezpieczne, a przy tym dają blask i ciepło! Przy nich nie musimy martwić się o dorzucanie drewna, czyszczenie szyby, czy zadymienie pomieszczenia. Wprawdzie imitują jedynie żywy ogień, ale na pierwszy rzut oka trudno zauważyć różnicę. A co najważniejsze: nie ma ograniczeń co do instalacji kominka elektrycznego.

Taki kominek może z powodzeniem oświetlić galerię zdjęć lub plakatów, może wręcz stać się jego częścią.  Jeżeli chcesz szukasz inspiracji, jak stworzyć taką galerię, zajrzyj TUTAJ [https://posterilla.pl/pl/blog/tag/posterilla].

Odwiedź sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza i stylu mieszkania oraz domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *