Kategorie
plakaty prezenty

4 pomysły na fajny prezent dla nastolatka

4 pomysły na fajny prezent dla nastolatka

Wydaje się, że nie będąc rówieśnikiem, trudno wybrać prezent dla nastolatka. Stereotypowy upominek „od babci” jest z góry skazany na porażkę i zaleganie w kącie pokoju, przykryty grubą warstwą kurzu. Jednak po to powstają nasze wpisy, aby obalać takie myślenie. Otóż każdy może za niewielkie pieniądze zrobić wnukowi, synowi czy chrześniakowi ogromną frajdę. Nawet biorąc pod uwagę jego „trudny wiek”.

1. Kosmetyki

W nastoletnim wieku człowiek odkrywa swój wizerunek, zaczyna dbać o wygląd, myśleć w kategoriach erotycznych i estetycznych. Z racji ograniczonego budżetu zwykle nie jest w stanie kupić sobie wszystkich kosmetyków, jakie chce i potrzebuje – od dezodorantów i perfumów, przez kremy czy żele, na kosmetykach do makijażu dla dziewczyn kończąc. Dlatego imieniny, urodziny, bożonarodzeniowe święta czy Dzień Dziecka to świetne okazje, żeby uzupełnić łazienkową półkę młodego człowieka. Warto zawczasu dowiedzieć się, których firm produkty interesują go najbardziej. Taki prezent na urodziny lub podobną okazję jest w pełni praktyczny i na pewno bez obciachu!

Kosmetyki – bezpieczny pomysł na prezent.

2. Ubrania

Prezent dla niej albo dla niego? Idźmy dalej tropem odkrywania własnej urody w młodzieńczym wieku. Nastolatkowie zazwyczaj dopiero poszukują swojego stylu, lawirując pomiędzy różnymi subkulturami i bardzo serio traktując dobór kolorów czy dodatków. I o ile gruby sweter świąteczny zostanie świadomie doceniony przez wąską grupę prawdziwych hipsterów, o tyle nietrafiony ciuch może trafić na wieki do szafy. Prezent dla dziewczyny lub chłopaka w nastoletnim wieku w postaci ubrania? Tylko pomyśl: każdy zespół muzyczny czy serial mają dziś swoje serie koszulek. W przypadku aktywnych nastolatków dochodzi sportowa odzież, np. termoaktywna. Taki prezent z pewnością zostanie doceniony i wykorzystany! Zresztą najbliżsi orientują się w guście modowym dzieciaków i powinni umieć wybrać coś odpowiedniego.

3. Plakaty

W nastoletnim wieku prawdopodobnie bardziej niż kiedykolwiek przywiązujemy się do zespołów, sportowców, artystów, celebrytów. Autorytetami stają się wirtualne postaci, a wzorem – estetyka popkultury. Dlatego szczególna okazja jest dobra, aby sprawić nastolatkowi prezent w postaci plakatu, który odpowiada zainteresowaniom i upodobaniom. To znakomity pomysł na prezent na parapetówkę, urodziny czy święta. Młodzi ludzie chętnie chłoną także wiele inspiracji. Pomyśl o tym, zamawiając np. motywacyjny plakat z ciekawą sentencją, który każdego dnia dodaje sił do realizacji planów.

Plakat – oryginalny prezent dla nastolatka.

4. Akcesoria hobbysty

W nastoletnim wieku wielu ludzi zaczyna angażować się w różne aktywności. Nie zawsze pozostają one pasją na całe życie, ale to właśnie młodzieńczy zapał pozwala dokonywać niemożliwego i przekraczać bariery. Twój syn, wnuk, chrześniak albo przyjaciel ma pasję? Prezent do domu może dotyczyć jego zainteresowań. Obojętnie, czy jest to wędkarstwo, piłka nożna, nagrywanie muzyki, układanie puzzli, gry online, czy pieczenie ciast – zawsze można sprawić mu sporą niespodziankę i uzupełnić akcesorium, które przynosi dużo radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *